Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Jak działa ogrzewanie podłogowe?

Planując mieszkanie albo dom, trzeba zdecydować, jaki system ogrzewania zastosować. Zdecydowanie coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych rozwiązań i wybiera ogrzewanie podłogowe wrocław, które cechuje nowoczesność oraz trwałość. Montaż tego ogrzewania polega na ułożeniu na powierzchni podłoża betonowego systemu rurek, które rozprowadzają ciepło.

Tak przygotowana podłoga zostaje wypełniona wylewką i przygotowana do zamontowania odpowiedniego pokrycia, np paneli podłogowych.
Ogrzewanie podłogowe
System ogrzewania podłogowego zapewnia równomierne rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu. Cyrkulacja powietrza jest znacznie lepsza niż w przypadku stosowania kaloryferów. Ciepło uwalniane jest do wnętrza w sposób miarowy, co gwarantuje duży komfort termiczny. W ogrzewaniu podłogowym odznacza się dwa podstawowe rodzaje instalacji. Jest to instalacja wodna a także instalacja elektryczna. Instalacja wodna jest zalecana do ogrzewania całego domu albo mieszkania, z tego względu dużo lepiej decyzję o jej montażu podjąć już na etapie projektowania. Z kolei instalacja elektryczna może być stworzona w pojedynczych pomieszczeniach w budynkach już oddanych do użytku. Ciekawym rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które daje możliwość w szybki sposób założyć instalację ogrzewania podłogowego bez konieczności skuwania całej posadzki. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla budynków już zamieszkałych. Polega na frezowaniu, czyli wycinaniu rowków w podłodze, w których następnie umieszcza się rury instalacji ogrzewania. W czasie wykonywania prac wykorzystuje się odkurzacze, które pochłaniają pył uwalniający się w czasie frezowania. Nie dostaje się więc do powietrza, zanieczyszczając pomieszczenia.
W przypadku ogrzewania podłogowego spore znaczenie dla wydajności jego działania mają zastosowane materiały. Powinno się używać materiały charakteryzujące się dobrym przewodnictwem cieplnym. Dlatego zalecana jest wylewka anhydrytowa, która ma postać płynną. Dzięki płynnej konsystencji posiada właściwości samopoziomujące. Posadzka jest gładka i równa i co bardzo istotne – szczelnie wypełnia przestrzenie pośród rurami ogrzewania podłogowego. Ten rodzaj wylewki jest również znacznie lżejszy niż wylewka cementowa, która nie przewodzi tak bardzo dobrze ciepła. Zakładając rury ogrzewania podłogowego, warto zatem zastosować posadzkę anhydrytową, która zwiększa użyteczność ogrzewania podłogowego.
Więcej informacji: posadzka anhydrytowa.

Back to Top