Lokalizacja wycieku – usługi

Lokalizacja wycieku – usługi

Jeśli zauważyliśmy, że nieprawidłowo działa instalacja sanitarna wodno-kanalizacyjna czy system grzewczy w naszym domu, to zdecydowanie warto skontaktować się z fachowcami, którzy wykonują usługi takie jak lokalizacja wycieków. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że konieczne jest dobranie adekwatnej techniki, która w sposób szybki oraz precyzyjny namierzy nieszczelność występująca w systemach rurociągowych różnorakich instalacji. Co za tym idzie, tyczy się to między innymi przyłączy sanitarnych, ale również instalacji wodnych i kanalizacyjnych, systemów grzewczych, instalacji gazowych czy również nieszczelności występujących w internecieach ciepłowniczych czy też wodociągowych.

Warto być świadomym o tym, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii możliwe jest szybkie oraz bezinwazyjne wykrywanie nieszczelności a także wycieków występujących w instalacjach znajdujących się w różnych miejscach, a więc np w posadzce czy także ścianach.
Nowoczesne metody wykrywania wycieków – co warto wiedzieć na ten temat?
Firmy specjalizujące się w usługach takich jak wykrywanie wycieków głównie stosują innowacyjne metody, której nie ingerują w konstrukcję budynku, a zatem są bezpieczne i nie generują dodatkowych kosztów związanych z naprawą i remontem. Warto dodać też o tym, że taki sprzęt pozwala na precyzyjne namierzenie wręcz niewielkich nieszczelności, które mogą spowodować spadek wydajności pracy danej instalacji. Należy tutaj wymienić między innymi bardzo często stosowane metody akustyczne, a zatem na przykład tj. metoda korelacji wycieku. Ta metoda stosowana jest w przypadku namierzenia nieszczelności występujących w internecieach wodociągowych. Mechanizm tej metody oparty jest na korelacji szumów. Inną metodą akustyczną jest stosowanie geofonu, który stosowany jest w przypadku wycieków powstających w rurociągach przewodzących wodę pitną. Warto wspomnieć też o tym, że lokalizacja przecieków to też stosowanie takich metod jak kamery inspekcyjne czy także termowizyjne. Na prawdę bardzo często wykorzystywana jest także forma gazu znacznikowego, a zatem obojętnego gazu wprowadzonego do systemów rurociągowych pod ciśnieniem. Warto zdawać sobie sprawę o tym, że jest to metoda bezpieczna, ponieważ gaz jest nietoksyczny niepalny a także bezwonny.

Źródło informacji: proby szczelności warszawa.

Back to Top