Dorabianie kluczy

Dorabianie kluczy

Ślusarz to rzemieślnik, który para się obróbką metalu. Każdy ślusarz specjalizuje się w czymś innym i od tego jest uzależniony zakres jego zadań. Jego specjalizacją mogą być na przykład dorabianie kluczy albo zamków.

Nie zawsze można dorobić klucze w punkcie dorabiania kluczy i na prawdę bardzo często trzeba korzystać z usług specjalisty. Zasadniczym elementem w trakcie dorabiania kluczy są klucze surowe. Każdy klucz jest osobiście dopasowany do dokładnie określonej wkładki. Powinno się go doszlifować i z uwagą oczyścić z opiłków i zanieczyszczeń.
Wyróżniamy klucze mechaniczne i elektroniczne. Klucze mechaniczne są przeciwnie zwane klasycznymi, które dzielimy na nacinane i nawiercane. Klucze nacinane są najpopularniejszym rodzajem kluczy i mają charakterystyczne ząbki na dolnej krawędzi klucza. Klucze nawiercane mają gładkie brzegi i trójwymiarowe nawiercenia.
Klucze elektroniczne to na prawdę często klucze samochodowe, których naprawą zajmują się również ślusarze. Są to prace wykonywane zazwyczaj na maszynach komputerowych. Fachowcy są w stanie dorobić klucze na bazie zamka albo innego klucza. Innowacyjne samochody korzystają z kart samochodowych, w których zepsuciu i uszkodzeniu ulegają gumowe i metalowe elementy. W trakcie zepsucia lub zużycia elementów klucza ulega on naprawie. Każda firma ślusarska zajmuje się raczej dorabianiem lub naprawianiem kart jednej marki samochodu. Na przykład naprawa kart Renault czy Audi.
Ślusarze mogą pełnić także proste usługi zegarmistrzowskie. Wliczone jest w to naprawa zegarków czy wymiana baterii w zegarkach. Należy do tego także wymiana pasków czy bransolet zegarków. W trakcie podmiany baterii specjalista musi przeprowadzić diagnozę i oględziny sprzętu. Niezbędne jest sprawdzenie układu elektronicznego. Po tym następuje wymiana zepsutej baterii albo akumulatora. Nierzadko występuje wymiana wszystkich uszczelek, które mogły ulec uszkodzeniu. Po utworzonych czynności zegarmistrz robi test szczelności w specjalnej ciśnieniowej komorze. Konieczna jest ostateczna kontrola jakości i ustawienia zegarka według założeń klienta.

Więcej: wymiana baterii w zegarkach siedlce.

Back to Top