Komory do szokowego mrożenia

Komory do szokowego mrożenia

Jeżeli potrzebujemy profesjonalnego urządzenia chłodniczego o sporej mocy, to z pewnością warto korzystać z rozwiązania takiego jak komory szokowego mrożenia. Na rynku działają firmy, które oferują sprzedaż takich urządzeń, niemniej jednak także wynajem krótko oraz długoterminowy. Warto pamiętać o tym, że są to urządzenia służące do szokowego mrożenia oraz schładzania produktów czy także surowców.

Powinno się podkreślić, że są to komory przenośne, które wyróżniają się w głównej mierze dużą mocą, dodatkowo wyposażone są w intensywny przepływ powietrza, co skraca czas mrożenia oraz schładzania towarów. Przy tym, są to urządzenia całkowicie bezpieczne, które posiadają konieczne atesty oraz certyfikaty, a więc są bezpieczne dla magazynowanych towarów, użytkowników takich urządzeń, niemniej jednak też dla środowiska.
Komory służące do szokowego mrożenia – co warto wiedzieć?
Głównie powinno się zaznaczyć, że mrożenie szokowe daje możliwość na zachowanie właściwości magazynowanych w komorach towarów i półproduktów czy też surowców. Powinno się podkreślić, że jest to proces szybki, stąd też powinno się stosować odpowiednie urządzenia w głównej mierze tj.ie komory z wymuszonym obiegiem powietrza skracającym czas chłodzenia a także zamrażania. Warto zaznaczyć, że wykorzystanie takich urządzeń wiąże się z wieloma korzyściami, głównie są to urządzenia wyposażone w nowoczesne systemy monitoringu jak także rejestracji temperatury. W przypadku braku zasilania włącza się alarm informujący o tym. W dodatku, są to też urządzenia z niskim poborem energii, dzięki czemu ich eksploatacja nie wiąże się z bardzo wysoką ceną. Warto być świadomym także o tym, że schładzanie szokowe w takich komorach przebiega w możliwie najkrótszym czasie. Taki efekt gwarantuje nie tylko i wyłącznie wymianę powietrza, ale także duża moc urządzenia. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że takie mobilne komory szokowe wykorzystywane są w różnorakich zakładach produkcyjnych czy też halach magazynowych, gdzie potrzebne są rozwiązania w zakresie bezpiecznego przechowywania towarów czy produktów.

Więcej: komory szokowego mrożenia.

Back to Top