Wykonam masło orzechowe

Wykonam masło orzechowe

Jak zrobić domowe masło orzechowe? Nie od tego dnia wiadomo, że orzechy są bardzo zdrowe i fantastycznie potrzebne w naszej diecie. Dostarczają organizmowi tak zwany zdrowy tłuszcz, czyli ten jednonienasycony. Mają bez liku witamin, między innymi witaminę E, a także miedź, błonnik, magnez.

Działają także na cholesterol z dobrym skutkiem go obniżając, a co za tym idzie zmniejszają ryzyko chorób serca. Ze względu na dużą ilość białka są na prawdę często wybierane przez wegetarian. Można je jeść ze wszystkim, dodawać do sałatek, mięsa, jogurtów. Najważniejsze są w diecie zwłaszcza dzieci. Korzystnie wpływają na myślenie, naukę i rozwój, oraz u kobiet ponieważ korzystnie wpływają na cerę.

Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się masło orzechowe. Zwłaszcza wśród dietetyków a także na fit blogach. Nie jest to jednakże nic innego jak zblendowane zdrowe orzechy w słoiku. Jednak na prawdę bardzo często można spotkać masło orzechowe z niepotrzebnymi dodatkami, na przykład z ogromną ilością soli, co powoduje że masło orzechowe nie jest już takie zdrowe. Powinno się pamiętać aby w każdej sytuacji sprawdzać skład, ponieważ to czyste masło orzechowe jest przede wszystkim bardzo smaczne i bez wątpienia bardzo zdrowe. Dodawane do owsianek, placków, a wręcz kanapek zdobyło serce wielu osób, a w szczególności ich podniebień. Co jeżeli nie można wyszukać go na półce w sklepie albo jeżeli są tam wyłącznie te których jeść się nie powinno? Warto zrobić domowe masło orzechowe! Brzmi jak coś niewykonalnego? Nic z takowych rzeczy. Wystarczą do tego nasze orzechy i mocny blender (warto robić przerwy by się nie przegrzał ). Odpowiednią ilość orzechów, najlepiej ziemnych niesolonych zblendować na gęstą masę z odrobiną soli do smaku. Masa może być gładka lub jeżeli ktoś lubi z kawałkami orzechów. Masło przekładamy do słoika i smacznego! Można chwalić się domowym masłem orzechowym a także wyśmienitym zdrowiem.
Zobacz również: domowe masło orzechowe.
Nie udaje Ci się wyszukać w sieci konkretnych informacji o tym przepis na masło orzechowe? Zapraszam serdecznie do przeczytania i komentowania mojego materiału.

Back to Top