Gdzie kupić sprzęt dla osób chorych i niepełnosprawnych?

Gdzie kupić sprzęt dla osób chorych i niepełnosprawnych?

Wybierając sprzęt dla osoby chorej, na przykład leżącej czy też niepełnosprawnej powinniśmy zwrócić uwagę na parametry użytkowe, funkcjonalność urządzenia, niemniej jednak też bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Obecnie internetowe sklepy oferują szeroki wybór innowacyjnego i funkcjonalnego sprzętu rehabilitacyjnego jak też medycznego, który z powodzeniem wykorzystywany jest nie tylko i wyłącznie w placówkach medycznych takich jak oddziały szpitalne, niemniej jednak też w domach opieki czy również w prywatnych domach. Warto pamiętać o tym, że oferta obejmuje między innymi elektryczne krzesła ewakuacyjne.

Takie krzesła wyposażone są w akumulator ładowany na prąd elektryczny i wykorzystywane są w głównej mierze przy ewakuacji pacjentów z placówek medycznych. Warto tutaj zaznaczyć, że krzesła ewakuacyjne to głównie wysokie bezpieczeństwo pacjenta w sytuacji transportu np po schodach, ale także w sytuacji występowania barier architektonicznych. Dlatego takie krzesła wyposażone są w głównej mierze w pasy bezpieczeństwa.
Sprzęt medyczny a także rehabilitacyjny – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Ze stuprocentową pewnością warto postawić głównie na wysoką jakość, a zatem wybierać urządzenia czy także sprzęt wykonany z gruntownie dobranych komponentów najwyższej jakości, np. takich jak aluminium, które charakteryzuje się zarówno niewielką wagą, jak też wysoką wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na działanie niekorzystnych czynników przykładowo takich jak woda. Warto wspomnieć o tym, że w ofercie sklepu ze sprzętem medycznym oraz rehabilitacyjnym dla osób niepełnosprawnych oraz chorych znajdziemy między innymi manualne łóżka rehabilitacyjne. Łóżka rehabilitacyjne stanowią nieodzowny detal wyposażenia w głównej mierze oddziałów szpitalnych, niemniej jednak wykorzystywane są także w domach opieki w sytuacji osób w podeszłym wieku, czy także w domach prywatnych w sytuacji opieki nad osobą leżącą, która nie może samemu się poruszać. Warto pamiętać o tym, że w ofercie znajdziemy także wózki toaletowe z kołami 24. Takie wózki to możliwość korzystania zarówno z prysznica jak też przygotowania do kąpieli w wannie. Dzięki takim wózkom łatwiej również wykonać poranne czynności toaletowe. Wózki toaletowe dostępne są w różnorakich wariantach, a więc przykładowo z możliwością odchylenia oparcia.

Zobacz również: składane skutery inwalidzkie.

Back to Top