Skuteczne leczenie stawów kwasem hialuronowym

Skuteczne leczenie stawów kwasem hialuronowym

W ortopedii w leczeniu dolegliwości w obrębie stawów bardzo często stosuje się innowacyjne zastrzyki z kwasu hialuronowego. Dla większości z nas kwas hialuronowy kojarzy się przede wszystkim z medycyną piękną. W ortopedii są one znane od wielu lat.

To właśnie, dzięki nim specjaliści są wstanie pomóc dla swoich pacjentów w walce z wyrodnieniami stawów, czy przyśpieszyć regenerację biodra lub kolana. Jeśli od dawna borykacie się z dokuczliwym bólem lub dyskomfortem w kolanach, to warto zainteresować się tą kuracją. Już jeden zastrzyk z kwasu hialuronowego w ogromnym stopniu zmniejszy wasze dolegliwości bólowe. Na pewno będziecie zaskoczeni nagłą ulepszeniem stanu waszych kolan i zdecydujecie się na przyjęcie pełnej kuracji. Aktualnie faktycznie ciężko byłoby wyszukać chociaż jednego pacjenta, który nie jest zadowolony z zainwestowania swoich środków finansowych w terapię kwasem hialuronowym. Wielu z nich uważa, że to była jedna z lepszych inwestycji w ich życiu, gdyż dzięki niej są wstanie znów swobodnie poruszać się bez uciążliwego bólu w kolanie.
Zastrzyki dostawowe niestety posiadają jedną wadę, a mianowicie bardzo wysoką cenę. Za jeden zastrzyk będziecie musieli zapłacić kilkaset złotych. Nie jest to mała suma, szczególnie uwzględniając, że lekarze zapisują je w pełnych seriach. Ilość zastrzyków znajdujących się w rekomendowanej serii jest różna i uzależniony jest od danego przypadku oraz organizmu pacjenta. Niektórzy pacjenci będą potrzebowali trzech zastrzyków, jednakże inni co najmniej dwa razy więcej. Jeśli więc jesteście zainteresowani tą kuracją, to warto w tym samym momencie przygotować na nią troszkę większy budżet. Na szczęście już na 1-wszy spotkaniu ze specjalistą dowiecie się ile będziecie potrzebowali zastrzyków z kwasu hialuronowego oraz w jakiej dawce. Ta informacja pozwoli wam ocenić kompletne koszty kuracji i dostosować je do waszych możliwości inwestycyjnych. Możliwe, że o wiele lepszym pomysłem będzie rozpoczęcie kuracji za miesiąc, gdy będziecie posiadali na nią całą potrzebną kwotę. Niestety w przypadku kuracji kwasem hialuronowym istotną kwestią jest systematyczne przyjmowanie zastrzyków w odpowiednich odstępach czasowych, gdyż tylko wtedy pacjenci są wstanie uzyskać najlepsze efekty terapii.
Zobacz więcej: zwyrodnienie stawów leczenie.

Back to Top