Jak zarządzać flotą w firmie transportowej?

Jak zarządzać flotą w firmie transportowej?

Jeżeli potrzebujemy nowoczesnych narzędzi służących do zarządzania flotą aut, to z całą pewnością warto skorzystać z zaawansowanego technologicznie systemu telematycznego. Należy tutaj podkreślić, że DBK administrowanie flotą samochodową to przede wszystkim system wyposażony w masowe funkcje, które umożliwiają sprawne administrowanie zadaniami transportowymi związanymi nie tylko z administrowaniem floty aut, ale też kontrolowaniem czy również administrowaniem pracy kierowców. Trzeba tutaj podkreślić, że taki program telematyczny bardzo dobrze sprawdzi się w sytuacji różnych firm transportowych, a więc na przykład dysponujących pojazdami ciężarowymi osobowymi dostawczymi czy także autobusami cysternami oraz naczepami.

Jest to narzędzie, które podnosi wydajność realizacji zadań transportowych w firmie z branży TSL. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że coraz więcej przedsiębiorców z tego sektora korzysta właśnie z takich narzędzi, które znacząco ułatwiają planowanie oraz realizację zadań związanych z transportem.
Co warto mieć świadomość tego na temat skutecznego zarządzania flotą pojazdów?
Głównie powinno się zaznaczyć, że system telematyczny to kontrolowanie małą i dużą flotą pojazdów firmowych. Dlatego też takie efektowne oprogramowanie informatyczne może być wykorzystywane między innymi przez firmy działające na terenie kraju, ale także oferujące transport międzynarodowy. Powinno się tutaj podkreślić, że taki program to przede wszystkim wiele możliwości a także opcji dla przedsiębiorcy z tej branży. Przede wszystkim jest to możliwość śledzenia w czasie realnym na mapie pojazdu należącego do floty aut. Warto wspomnieć również o tym, że taki program pozwala komunikowania się z kierowcą za pomocą komunikatora. Bardzo istotną a także przydatną funkcją jest także stałe monitorowanie w czasie faktycznym parametrów technicznych pojazdów związanych przykładowo z pracą silnika, niemniej jednak też wskaźnikami jazdy ekonomicznej. Należy wspomnieć również o tym, że DBK zarządzanie flotą samochodową to również możliwość rozliczania czasu pracy kierowców. Dodatkowo jest to też oprogramowanie, które daje możliwość na automatyczne odczyty danych z tachografu czy też karty kierowcy. Są to także funkcje powiązane z przesyłaniem automatycznych powiadomień o usterkach do autoryzowanych serwisów.

Zobacz również: DBK zarządzanie flotą samochodową.

Back to Top