Prawdziwy blog rodzica

Prawdziwy blog rodzica

Zaradność, zdolność do sprostania wyzwaniom na różnorakie sposoby, jest produktem ubocznym inteligencji twórczej. Gdy dzieci rozwijają zaradność, uczą się ufać swoim instynktom i unikalnym zdolnościom. Nabierają pozytywnego nastawienia do rozwiązywania problemów.

Zaradne dzieci wyrastają na pewnych siebie i pracowitych ludzi. Co równie istotne, korzystają z wielu przyjemności, jakie oferuje życie. Zaradni ludzie są właśnie tacy; pełni zasobów albo narzędzi do wymyślania rozwiązań. Zaradni ludzie dostosowują się do nowych albo wymagających sytuacji i na prawdę często umieją myśleć kreatywnie. Nasz blog rodzinny wskazuje najistotniejsze porady rodzinne dotyczące wychowania zaradnego dziecka.

Złote zasady wychowania

Dzieci są z natury dociekliwe i twórcze. Naszym zadaniem jako rodziców. a zarazem pierwszych nauczycieli powinno być dostarczenie dzieciom jak najmniejszej ilości informacji i porad potrzebnych do stworzenia zadania. Pozostawienie im swobody w wykonywaniu obowiązków może oznaczać, że zajmie im to więcej czasu, ale dzięki temu nauczą się ciężko pracować, ażeby wytworzyć zadania poświęcając własny czas i wypracować sposoby rozwiązywania problemów. Większość problemów ma kilka możliwych rozwiązań lub przynajmniej różnorodne sposoby dochodzenia do właściwej odpowiedzi. Jeżeli już dziecko znalazło rozwiązanie problemu w okrężny sposób, mówi to wiele o jego schematach myślowych. Nie należy się tym zniechęcać! Zdarza się, że to właśnie ci ludzie, którzy myślą całkiem inaczej albo znajdują nowatorski proces myślowy, rozwiązują najtrudniejsze kłopoty. Dzieci potrzebują dorosłych, którzy potrafią poradzić sobie z wysłuchaniem ich zdenerwowania bez ratowania ich lub zawstydzania za usterki. Życie Twojego dziecka nie zostanie zniszczone, o ile pewnego dnia zapomni o obiedzie lub pracy domowej. Zamiast nadmiernie ochraniać albo ratować własne dziecko, pozwól mu doświadczyć, jak przyczyna i skutek wpływają na jego życie. Zarządzaj własnymi wyzwalaczami emocjonalnymi, które powodują, że osłabiasz swoje dziecko, dosłownie jeżeli uważasz, że mu pomagasz. Rodzina powinna dać dziecku swobodę w popełnianiu błędów i ich naprawianiu.
Więcej informacji na stronie: jak nauczyć dziecko czytać.

Back to Top