Co wybrać na upominek dla klienta – kalendarz trójdzielny

Co wybrać na upominek dla klienta – kalendarz trójdzielny

Kalendarze są gadżetem uniwersalnym oraz funkcjonalnym. Sprawdzają się w domu, biurze, w pracy i na wakacjach. Znacząca większość z nas ma kalendarz w każdej chwili przy sobie.

Jednakże to nie wszystkie jego zalety. Inną istotną cechą kalendarzy jest ich funkcjonalność marketingowa, ponieważ stanowią świetne nośniki treści reklamowych
Kalendarze reklamowe dla klienta
Jak się okazuje, kalendarz trójdzielny dla firm jest bardzo często wybieraną usługą. Kalendarz opracowywany jest w zgodzie z życzeniem klienta. Wisząc na ścianie w biurze, hali magazynowej czy warsztacie przypomina klientom o naszej firmie i utrwala jej pozytywny wizerunek. Trzeba na początku wyjaśnić, co to są kalendarze trójdzielne. Jest to rodzaj kalendarza ściennego, który cechuje się wieloelementowym układem. Jego strukturę tworzy główka, część górna przeznaczona na umieszczenie nadruku reklamowego, kalendarium utworzone przez trzy kolejne miesiące (kartki z miesiącami są odrywane) a także stopka, czyli część dolna. W kalendarium wykorzystuje się przezroczystą nakładkę, po której przesuwa się kolorowa ramka, dzięki której możemy zaznaczyć aktualny dzień tygodnia.
Z marketingowego punktu widzenia najważniejsza jest część górna, czyli przeznaczona na treści reklamowe. Istotną kwestią jest to, że kalendarze trójdzielne są bardzo funkcjonalne. Dużo miejsca na kartkach z miesiącami sprawia, że chętnie nanosimy na nie uwagi i oznaczamy istotne wydarzenia. Jest to więc gadżet, z którego na prawdę często korzystamy, a to przekłada się na jego skuteczność marketingową. Natomiast o ile zostanie wytworzony niedbale, jego projekt wizualny będzie nieciekawy, to jego skuteczność znacznie spadnie, a może również wywoływać negatywne reakcje, które wpłyną niekorzystnie na relacje z klientem. Zadbajmy zatem nie tylko o jakość zamieszczonej grafiki, ale także o wykonanie, czyli przeznaczenie adekwatnej techniki druku z uwzględnieniem uszlachetnień takich lakierowanie czy laminowanie. Na prawdę często wybieranym rozstrzygnięciem są kalendarze trójdzielne z zdjęciami. Firma zaprezentowana w ten sposób daje możliwość na utrwalanie jej wizerunku. Zdjęcia muszą być jednakże w wysokiej rozdzielczości, a zamysł ich rozmieszczenia powinien być przemyślany. Kalendarz trójdzielny wykonany oraz wykończony z dbałością o właściwie każdy szczegół na pewno korzystnie wpłynie na wizerunek firmy.
Zobacz również: kalendarz trójdzielny dla firm.

Back to Top